Diamantová svatba manželů Svobodových

21.01.2014 15:43

Diamantová svatba manželů Svobodových

16. leden 1954 – to byl jeden z nezapomenutelných okamžiků společného života manželů Věry a Bedřicha Svobodových z Vinar – den, kdy si vzájemně slíbili lásku, úctu, věrnost a ochotu stát po boku druhého po celý život, v dobrém i ve zlém.

18. ledna 2014, po šedesáti letech spokojeného manželství, se sešli se svými dětmi, vnoučaty, prvním pravnoučkem a nejbližšími přáteli v obřadní síni ve Vinarech, aby zde svůj slib zopakovali a oslavili svou diamantovou svatbu.

Po slavnostním přivítání předsedkyní Sboru pro občanské záležitosti paní Lenkou Fuksovou proběhl samotný svatební obřad vedený paní starostkou Zdeňkou Plškovou. O dokreslení slavnostní atmosféry se postaral pan Vlastislav Málek hrou na klávesy a slečna Lenka Dolanská krásnou recitací. Po přípitku na zdraví „diamantových manželů“ a předání gratulace, dárkového balíčku a květin od obecního úřadu se všichni přítomní podepsali do společenské kroniky obce Vinary a odebrali se k dalším oslavám tohoto obdivuhodného jubilea.

Věříme a těšíme se, že se s manželi Svobodovými, jejich příbuznými a nejbližšími přáteli sejdeme za pět let při oslavách svatby kamenné.