Setkání rodáků a přátel obce

25.08.2016 17:00

V sobotu 20. srpna proběhlo v naší obci již 3. setkání rodáků a přátel. 

Přes počáteční dopolední přeháňku se počasí vydařilo na jedničku a tak nic nebránilo tomu, aby se všichni hosté dobře bavili. Po zápisu do obecní kroniky dostali rodáci malý dáreček. Sešlo se jich celkem 125, ostatních hostů zhruba 250. Po 13. hodině bylo setkání oficiálně zahájeno starostkou obce, následoval průvod směřující k pomníku padlým v 1. světové válce, kde hasiči položili věnec a nejmladší vinarští rodáci symbolických 14 růží - stejný počet jako bylo vinarských mužů padlých ve válce. Průvod poté prošel za hudebního doprovodu Šeucouské muziky částí obce a vrátil se na hřiště, kde následoval bohatý program: vystoupení vinarských mladých hasičů, vystoupení koně a poníka, šermířské představení Loupežníci. Po celé odpoledne se hosté mohli svézt koňským kočárem, prohlédnout si cvičené dravé ptáky, v podvečer se mohli také proletět vrtulníkem. Děti asi nejvíce zaujalo malování na obličej. Šeucouskou muziku, která doprovázela program během celého odpoledne, vystřídala večer kapela Skelet, která hrála až do pozdních nočních hodin. Po setmění hosty zaujala fire show skupiny Moradis. 

Návštěvníci měli také možnost prohlédnout si výstavu na sále kulturního domu, hasičskou zbrojnici a nový ovocný sad na Lohůvku.

Věříme, že se u nás hostům líbilo a rádi se při další příležitosti zase přijedou podívat.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do příprav a realizace této náročné akce.

 

první ochutnávka fotek - další budou postupně přidány

Zpět